RODO

RODO

Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

Szkolny Klub Wolontariatu

wraz z opiekunami
zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły
do udziału w dwóch akcjach charytatywnych.

Od października do końca listopada zbieramy karmę dla podopiecznych piesków OTOZ Animals w Lublińcu. Tradycyjnie już chcemy w grudniu przed świętami odwiedzić psiaki i spędzić z nimi kilka chwil oraz podarować im kilka kilogramów karmy, a może kilkanaście….

II 100-lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach
Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie organizuje po raz kolejny akcję dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów). Akcja oparta jest na idei charytatywnej i polega na zbiórkach następujących artykułów: słodycze, artykuły szkolne i maskotki. Akcja trwa do połowy listopada, zebrane artykuły przekażemy do parafii N.M.P. w Częstochowie.

Bożena Gralińska

Warsztaty ekologiczne

W dniach od 5 do 7 września uczniowie klas III a i IIIb z naszej szkoły oraz uczniowie z klas VIII z SP w Sierakowie Śląskim uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznejw Olsztynie na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z przyrodą i kulturą Jury Krakowsko Częstochowskiej, propagowanie zachowań proekologicznych oraz integracja uczestników obu szkół.

Podczas wycieczki uczniowie wędrowali po wyżynnym terenie, podziwiali piękno otaczającego ich krajobrazu i uczyli się rozpoznawać florę i faunę występującą na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Poznaliśmy centrum Olsztyna, podziwialiśmy liczne skałki oraz skaliste wapienie, tzw. ostańce. Wchodziliśmy na liczne wzgórza tj. Lipówka i Biakło. Czytaj więcej

„ZEGAR MATEMATYCZNY”-SZKOLNY KONKURS

Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy potrafią wykazać się pomysłowością.
Polega na wykonaniu ściennego zegara
z działaniami matematycznymi do rozwiązania.
Technika – dowolna.
Termin – 5 październik.

B. Gralińska

Zegar matematyka pokazuje czas w oryginalny sposób.
Każda godzina wyrażona jest za pomocą innej zagadki matematycznej.
Spraw sobie satysfakcję i rozwiąż każdą z nich!
To świetny sposób na nudę oraz na to, by stać się mistrzem matematycznych łamigłówek!

Wszelkie informacje oraz przykładowe zegary – można zobaczyć na tablicy ściennej (I piętro).
Oczywiście są przewidziane nagrody, dla wszystkich, którzy w poprawny sposób wykonają zegar.

„+”-otrzyma uczeń, którego zegar ma nieruchome wskazówki
„5”-jeśli zegar będzie miał możliwość zmiany godziny (ręcznie)
„6”-zegar w 100% sprawny – działający.

Dyplomy dla uczniów, którzy otrzymają ocenę 5 i 6.

Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 w szkole w Ciasnej

Formalnie każdy rok szkolny kończy się 31 sierpnia. Pora więc na krótkie podsumowanie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ciasnej z klasami gimnazjalnymi. Niewątpliwie do najważniejszych sukcesów dydaktycznych zaliczyć należy następujące osiągnięcia:JessicaWoś uzyskała Tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, a Marie-LuiseOchmann w tymże konkursie, ale skierowanym dla uczniów szkół podstawowych, otrzymała Tytuł Finalisty. Do ważnych osiągnięć należy sukces Mileny Reski, która w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Literacki SMS-poezja i proza na 160 znaków” zdobyła Nagrodę Specjalną. Czytaj więcej

Warsztaty „Tajemnice Kobiecości”

Jak co roku uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe warsztatowym, podczas którego brały udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez zaproszonych specjalistów. Podczas prelekcji, wykładów i warsztatów były realizowane treści dotyczące życia kobiety/młodej dziewczyny. Czytaj więcej

Sprawozdanie z akcji zbierania nakrętek

W II semestrze roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej, po raz kolejny włączyli się do organizowanej na terenie naszej szkoły akcji zbierania plastikowych nakrętek. Organizatorem tej akcji jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i czyn” z Zabrza. Celem akcji „Zbierz koreczek na domeczek” jest pozyskanie środków na budowę domu dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie pozytywnie odpowiedzieli na prośbę i w II semestrze zebrano i przekazano na ten cel około dwudziestu pięciu litrów nakrętek. Akcja będzie prowadzona również w następnym roku szkolnym.

Sabina Pyka

Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczne wakacje –spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W dniu 11.05.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej w Lublińcu – panem Michałem Sklarczykiem oraz Dawidem Wocławem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w okresie wypoczynku letniego. Policjanci omówili zagrożenia w różnych środowiskach, w domu i na podwórku.

Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Czytaj więcej

PILNUJ PICIA

W gimnazjum odbyła się kampania informacyjna dotycząca bezpieczeństwa młodzieży podczas imprez muzycznych w klubach i dyskotekach.Ze względu na coraz częściej występujące zjawiska z wykorzystywania substancji odurzających w celach przestępczych, w których ofiarami zostają najczęściej młode dziewczyny pedagog szkolny uświadomił o zagrożeniach związanych zsubstancją GHBnazywaną „pigułką gwałtu”. Podczas spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania i sposoby na uniknięcie wsypania substancji do szklanki. Czytaj więcej

SPRAWOZDANIE Z FINAŁU DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ – DLA KLAS II I III GIMNAZJUM 2018

 

W dniu 23 marca 2018 r. na Wydziale Teologicznym UO w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Dla Klas II i III Gimnazjum 2018. Konkurs odbywał się pod hasłem „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”.

Spośród 815 uczniów szkół gimnazjalnych, którzy przystąpili do konkursu na etapie szkolnym, po przejściu etapu rejonowego, do finału zakwalifikowało się 101 uczestników
z całej diecezji. Oni to w finale rywalizowali o zdobycie tytułu laureata. Aby uzyskać miano laureata, w teście finałowym trzeba było zdobyć, co najmniej 85% punktów, tj. 48 na 57 punktów możliwych do zdobycia. W finale uczestniczyła nasza uczennica z klasy III c Paulina Bielecka, która zdobyła za małą liczbę punktów, aby otrzymać tytuł laureata.

Gratuluje Paulinie Bieleckiej dużej wiedzy oraz udziału w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Dla Klas II i III Gimnazjum 2018.

Sabina Pyka